Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

REKLAMA:  

 


 

rozmiar czcionki A A A
czytano 2507 razy

Ile kosztują usługi petsittera?

Potrzebujesz pomocy opiekuna dla zwierząt? To zasadniczo najlepsza alternatywa dla hoteli, które nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem. Petsitter to osoba, która zajmuje się opieką nad zwierzętami w domu, dlatego też nie muszą one zmieniać swojego naturalnego środowiska, w którym przebywają na co dzień. To powoduje, że jest to  obecnie najlepsze rozwiązanie z możliwych – najmniej obciążające i stresujące dla zwierzęcia. Ile jednak trzeba będzie zapłacić za obsługę?

Ceny zależne są od kilku czynników. Najważniejsze z nich to przede wszystkim miasto, w którym petsitter pracuje, jego doświadczenie oraz wiedza, posiadane kursy, również usługi dodatkowe świadczone przez niego i ponadto czas spędzony na opiece. Także mniej można zapłacić za opiekę nad mniejszymi zwierzętami, na przykład kotami, fretkami, chomikami, rybkami czy ptakami. Najwięcej z kolei zapłacą właściciele psów.

Opłaty rozpoczynają się w przypadku małych zwierząt od około 15-20 złotych za jedne odwiedziny dziennie – w tym czasie petsitter podaje karmę, sprząta kuwetę czy klatkę, bawi się ze zwierzęciem, może wykonać też zabiegi pielęgnacyjne, podać tabletki. Dwa spotkania to wydatek około 20-30 złotych, natomiast trzy już około 50 złotych na dzień. W przypadku psów pełna dzienna obsługa to koszt około 50 złotych – oczywiście, wchodzi w nią dodatkowo wyprowadzanie psów w Warszawie czy innym mieście. Sam spacer także można wykupić osobno. Godzinne wyprowadzenie zwierzęcia to koło 20-30 złotych. Wszelkiego rodzaju usługi poboczne, na przykład zabranie zwierzęcia na umówioną wizytę u weterynarza czy w salonie piękności płatne są dodatkowo. Więcej może kosztować też opieka w trakcie świąt.

W sytuacji dłuższej opieki można także uzyskać atrakcyjne rabaty, dlatego warto o nie pytać, aby mieć pewność, że zwierzę zarówno będzie pod właściwą opieką, jak i nie będzie pociągało to za sobą znacznych wydatków.

Ceny usług można sprawdzić także przez internet, głównie na portalach petsittingowych, które powstają w ostatnim czasie ja grzyby po deszczu. Można na nich łatwo znaleźć ogłoszenia petsitterów i wybrać dla swojego pupila najlepszą obsługę.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji BERNARDYNY.wortale.net.Dodaj komentarz