Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

REKLAMA:  

 


 

rozmiar czcionki A A A
czytano 675 razy

Czym wyróżnia się karma dla zwierząt typu superfood?

Posiadacze zwierząt doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie dla rozwoju ich pupila ma właściwe odżywianie. Rynek przesycony jest różnego rodzaju karmami, których każdy producent twierdzi, że ich jest najlepsza. W tym wszystkim łatwo się zgubić i postawić na pokarm z najlepszym marketingiem, a nie najlepszymi wartościami odżywczymi. Warto zainteresować się tematem głębiej i wybrać karmy superfood, czyli takie, które na pierwszym miejscu stawiają prawidłowy i zdrowy rozwój zwierzęcia!

Karma superfood - czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować

Wiele karm to niestety typowe zapełniacze opierające się głównie na zbożach i często posiadają śladowe ilości mięsa. Spełniają swoje zadanie w zaspokajaniu głodu czworonoga, ale nic ponadto. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, potrzebują wielu składników odżywczych, by rozwijać się prawidłowo. Karmy superfood wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Składają się z różnego rodzaju nieprzetworzonych owoców, warzyw i zbóż, które zbalansowane są w taki sposób, by dawać pupilowi niezbędne minerały, witaminy i przeciwutleniacze. Co najważniejsze, są one dodatkiem, a nie głównym składnikiem takiego pożywienia. Na pierwszy plan w superfood wysuwa się mięso. W dobrych jakościowo karmach, to właśnie ono musi procentowo zajmować pierwsze miejsce w składzie. Im go więcej tym lepiej dla zwierzaka!

Karmy superfood z reguły cechują się wyższą ceną niż powszechniejsze marki, choćby te marketowe. Decydowanie się na tańsze, niepełnowartościowe karmy to tylko pozorna oszczędność. Po pierwsze i najważniejsze, wpływasz w ten sposób negatywnie na rozwój swojego zwierzęcia, co samo w sobie powinno zapalić ostrzegawczą lampkę dla odpowiedzialnego właściciela. Po drugie, niezdrowe odżywianie, będzie w przyszłości skutkować problemami zdrowotnymi dla Twojego pupila i dużymi kosztami leczenia. Zdziwiłbyś ile schorzeń da się uniknąć dzięki właściwej diecie dla Twojego psa czy kota. 

Superfood dla psa i kota - stawiaj na sprawdzone marki

Jako troskliwy właściciel, powinieneś przykładać wagę do tego co spożywa Twój futrzasty pupil. Domowe zwierzęta to oddani przyjaciele, dlatego warto zadbać o to, by móc cieszyć się ich towarzystwem jak najdłużej. Odpowiednio je karmiąc, szybko zauważysz poprawę w ich wyglądzie i żywsze zachowanie. Jeżeli szukasz wartościowej karmy superfood dla psa lub kota, koniecznie odwiedź sklep Karma Wataha!

Artykuł partnera.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji BERNARDYNY.wortale.net.Dodaj komentarz