Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

REKLAMA:  

 


 

rozmiar czcionki A A A
czytano 814 razy

Wspomóż zdrowie swojego psa profesjonalnymi suplementami

Zdrowie psa to podstawa. Minęły już czasy, w których pełnił on funkcję stróża podwórka, obecnie jest członkiem rodziny, o którego należy odpowiednio zadbać. Dzięki temu odwdzięcza się ogromną miłością, a jednocześnie pozostanie z nami na naprawdę długo.

Suplementy dla psa

Wielu właścicieli uznaje, że odpowiednio dobrana karma, często po konsultacji z weterynarzem, może być kluczem do sukcesu, jakim jest zdrowy i silny psiak. Wiadomo, że producenci żywności dla zwierząt dokładają wszelkich starań, by karmy były pełnowartościowe i odżywcze, jednak nie zawsze są w stanie spełniać indywidualne potrzeby zwierzęcia. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku rasy, która ma skłonności do konkretnych problemów zdrowotnych, bądź też psów po zabiegu lub z różnymi defektami. Przykładem może być nadmierna łamliwość kości, ponieważ czasami w życiu płodowym dochodzi do różnego rodzaju zmian, które są widoczne dopiero po narodzinach. Wiadomo, że psy, nawet jeśli posiadają specjalistyczną karmę, odpowiednią dla danej rasy, nie zawsze mogą mieć dostarczane wszystkie składniki, których potrzebują. Doskonałym rozwiązaniem, a jednocześnie dodatkiem do codziennej żywności będą suplementy dla psa. To właśnie za ich pomocą można będzie dodatkowo wzmocnić organizm, sprawić, że zwierzę będzie utrzymane w odpowiedniej kondycji przez naprawdę długi czas.

Suplementy dla psa na stawy

Problemy ze stawami są wynikiem nadmiernego obciążenia w wieku szczenięcym, ale również mogą być wynikiem przebytych zabiegów, złamań, bądź też osłabieniem z racji wieku. Im pies starszy, tym wiadomo, że jego ciało będzie wymagało wzmocnienia. Z tego powodu suplementy dla psa na stawy będą wspomagały ich funkcjonowanie, jednocześnie je wzmacniają i poprawiają kondycję psa. Wiadomo, że zwierze nie jest w stanie powiedzieć, że coś mu dolega, ale zwykle osłabione stawy dokuczają zwłaszcza po przespanej nocy, gdy ma trudności ze wstawaniem, nawet jeśli trwa to tylko pierwsze kilka minut.

Suplementy diety dla psa

Suplementy diety dla psa powinny być skonsultowane z lekarzem weterynarii, który prowadzi zwierzę. Dzięki temu właściciel nie tylko zdobędzie informacje w sprawie dawkowania, ale również dowie się, których składników brakuje w diecie. Często nawet pokarm, który wydaje się pełnowartościowy, będzie mógł mieć jakieś braki, które będą wymagały suplementów. Oznacza to, że tylko specjalista będzie w stanie ocenić stan zdrowia psa, ale jednocześnie dopasować właściwe produkty. Wystarczy zgłosić się do kompetentnego weterynarza, by móc zapoznać się ze szczegółami.

Artykuł partnera.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji BERNARDYNY.wortale.net.Dodaj komentarz