Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

REKLAMA:  

 


 

rozmiar czcionki A A A
czytano 684 razy

Jakie jest najlepsze legowisko dla psa?

Choć może wydawać się to dziwne, to wybór odpowiedniego posłania dla psa jest nie lada wyzwaniem. W tym artykule podrzucimy kilka niezbędnych wskazówek, które z całą pewnością pomogą każdemu zwrócić uwagę na najróżniejsze aspekty przy wyborze, tak, aby łóżko pupila było po prostu najlepsze. Warto poświęcić trochę więcej czasu na poszukiwania odpowiedniego legowiska. Jedną z najistotniejszych kwestii, która rozpoczyna całą listę jest oczywiście jego rozmiar.

Najlepsze posłanie, czyli jakie?

Jeżeli mowa o najlepszych legowiskach domowych to do tych należą zwykle posłania takie jak poduszka z miękkim wypełnieniem, mata, czy też przytulne kanapy o dobrze podwyższonych bokach. Każdy typ powinien być dostosowany do potrzeb psów tych małych, jak i większych, a dzięki specjalnej strukturze powinny także zapewniać doskonałą izolację od podłogi, chroniąc tym samym przed przenikającym chłodem. Najlepiej wybierać więc modele stworzone z nowoczesnych i trwałych materiałów, takich jak kodura, która zapewnia łatwość utrzymania w czystości, jak i najwyższą funkcjonalność. Jeżeli zaś mowa o wymiennych wkładach to te sprawiają, że designerskie legowiska dla psa stworzone z kodury są dobrą inwestycją. Wystarczy tylko odrobina dbałości, aby raz kupione posłanie dla psa zostało z nim na dłuższy czas, tym samym chroniąc zwierzę przed stresem oraz dyskomfortem, które związane są bezpośrednio ze zmianami.

Wyobrażając sobie łóżko perfekcyjne, wiele osób z całą pewnością myśli o ogromnym łożu, które będzie posiadać wygodny i ciepły materac, jak i mięciutką pościel. A biorąc pod uwagę uwielbienie psów do wskakiwania na łóżko swoich właścicieli, ich marzenia muszą być praktycznie identyczne. Każdy czworonóg pewnie odpuściłby sobie zbyt twarde legowisko, chociaż niekoniecznie będzie mu także pasować takie, w którym nie zapadnie się jak w grząskim piasku. Jeśli mowa o dużych psach, to posłania zbyt miękkie pewnie się nie sprawdzą, gdyż będą się za bardzo uganiać. Pianka jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Pies w swoim własnym legowisku powinien się mieścić bez jakiegokolwiek problemu, tak, aby mógł w nim swobodnie leżeć wyciągnięty, a nie tylko zwinięty w kulkę. Warto więc na samym początku zmierzyć psiaka zaczynając od pyska, a kończąc na nasadzie ogona, jak i od czubka głowy, aż po same końce łap. Warto też dodać kilka centymetrów zapasu do posłania, tak, aby mieć większą pewność, że dana leżanka nie będzie za mała. Legowisko powinno zimą izolować od zimna, a latem nie powodować przegrzania. Tutaj zatem sprawdzą się posłania sezonowe, których magia tkwi w dwustronnej budowie. Jeżeli zaś mowa o małych pieskach, które często też bywają wyczulone na dźwięki, dla nich odpowiednimi posłaniami będą te częściowo osłonięte lub takie, które przyjmują formę budki. Czworonożni alergicy będą zaś wdzięczni za legowisko, które nie będzie zbierać kurzu.

Wygoda zawsze na pierwszym miejscu

Legowiska dla psa są szerokim tematem, a pośród wszystkich dostępnych powszechnie posłań, to właśnie te wykonane z kodury charakteryzują się nie tylko estetyką, czyli bardzo nowoczesnym wyglądem, ale i również swoistą lekkością, odpornością na uszkodzenia, wodoszczelnością, ale i wytrzymałością. Co więcej, wartym zaznaczenia jest również dźwięk, bowiem te legowiska, które szeleszczą, mogą być problematyczne.

Jakie jest najlepsze miejsce na posłanie?

Miejsce, w którym będzie leżało legowisko, odgrywa bardzo ważną rolę przy wyborze mebla do spania. Jeżeli psie łóżko będzie umieszczone w kącie pokoju, jego kwadratowy, czy też prostokątny kształt będzie o wiele bardziej sensownym wyjściem, niż legowiska okrągłe lub owalne.

Każdy pies bez wyjątku będzie dozgonnie wdzięczny swojemu właścicielowi za miejsce, które będzie w stanie zapewnić mu przyzwoity, komfortowy, jak i bezpieczny oraz zasłużony odpoczynek. Jak nie trudno zauważyć, ludzkie łóżko, czy też kanapa są pewnymi opcjami, ale nie są właściwym miejscem do odpoczynku. Prawidłowe miejsce przeznaczone do odpoczynku dla psa, jest tak samo ważne, jak łóżko dla każdego innego domownika.

Artykuł partnera.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji BERNARDYNY.wortale.net.Dodaj komentarz